x

Dünyayı Kuşatan Yüreğin Anısına

Bütün iyi dostlarım şehid oldu!

Dr. Rabbaniyle vedalaştık. ‘Yarın akşam buraya gel seni gönderelim. Kabil’in son durumunu mutlaka görmelisin. Yetkililerle konuşursun.’ dedi. Kari Doktor’un kendisine iş teklifinde bulunduğunu, kendisinin de ‘Kalabalık bir ailem var. İyi maaş almam lazım’ dediğini, Kari’nin de ‘Benimle olursan iyi para alırsın.’ dediğini bana aktardı ve benim bu konudaki düşüncemi sordu. Ben de, ‘Afganistan’ın durumu henüz belli değil, iyi hesap yapmak gerektiğini, fakat Rabbani’nin varlığının da yol açıcı iyi bir sebep olduğunu söyledim.

 

07.30’da eve geldik. Biraz oturduk. Hayber Pazar’a doğru çıktık. Mevlevi’yi yolda indirdik. Pazarı dolaştım. İsmail’in hanımı kurban etinden güzel bir et yemeği yapmış. Yemekten sonra bir Türk çayı içtik ve biraz uyudum. İsmail’in çoluk çocuğunu da aldık çıktık. Kadını bir tanıdık (Kabilli) aileye bıraktık. Taciklerin Tahircan’ın evine gittik. Henüz Türkiye’den dönmemiş. Kanal 7’ye telefon ettim. Akif çıkmıştı. Mustafa Çelik’le konuştum. Ancak Türkiye saatiyle 8’den sonra evde olabileceğimi söyledim. İki saatlik farkla burada 10’da evde olurdum. Ürdünlü bir aileye gittik. Çayını içtik. Yabancılar için Pakistan’ın bir sığınak olmasından başka hangi cazibesi olabilirdi? Çok eskiden tanıdığım dost Hamza’yı soruyor ve Celalabat’ta olduğunu, evlendiğini, saçı sakalı ağarttığını öğreniyorum. Kabilli aileye geldik. Yukarı çıkmayacağız. Yemek te yemiyeceğiz. Fakat pilav et ve salata geliyor. Biraz atıştırıyoruz. Elindeki radyoyu ev sahibi bir o tarafa bir bu tarafa sallıyarak Afganistan’la ilgili son haberleri almaya uğraşıyor.

 

Eve gittik. İslamabad’daki Abdulbaki Türkistani’den kuzeydeki son durumu öğrenmek için tekrar dışarıya çıktık. Özel telefon yerindeyiz. Gündüz fiyatı uyguluyorum diyor. (Gece yarı yarıya daha pahalı). Tamam diyoruz ve 2,5 dakikalık konuşmaya 60 Rupi alıyor. Türkistani’den telsizle aldığı bazı bilgileri öğreniyoruz. Tekrar eve döndük, kısa bazı notlar hazırladım. Saat 23.20 oldu, 12’ye geliyor, arayan yok. Kuveyt’ten abisi arayacağı için İsmail telefonu içeri çekti. Ben de abdest almaya girdim. O sırada kapı açılıp kapandı ve saat 24.05’te telefon çaldı. Aceleyle fırladım. Kanal 7’den arıyorlardı. Kısaca özetledim. Bu ara okunan haberlerden Fetih törenlerini dinliyorsun.

 

Sabahleyin Kerimcan’a gidecektik.

 

31 Mayıs 1997

 

O eski genç değil. Durgun, yüz çizgileri derinleşmiş. İsmail Torham’a gidecekti. Ben çarşıyı ve kitapçıları dolaşmak için ayrıldım. Oradaki iki büyük kitapçıyı dolaştım. Meryem Cemile’nin İslam ve Modernizm adlı kitabını arıyorum. Sonra pazarı dolaştım. Onaltı yıl önce arkadaşlarla geldiğimiz, çay içtiğimiz, lokanta ve çaycılar aynen duruyordu. Kırmızı caminin olduğu ara caddeye çıkılan köşede bir meyvesucuya oturdum. Bir mango suyu içerken notlarımı yazdım. Sonra kebapçının ve Şahbabu denilen sapık şeyhin sokağına girdim. Mahmut onun için kabir yapıldığını söylemişti. Epey yürüdüm. Bizim kebap yediğimiz yer duruyordu. Dönüşte bir mescidin kapalı avlusunda babanın ve babaların kabrini gördüm. Sonra mescide geldim. Duşlar duruyordu, tuvalet yoktu. Abdest aldım, namaz kıldım. Sol cenahta uzanıp yatanlar vardı. Oraya yöneldim. Yeleğimi yastık yaptım ve ben de uzandım.

 

Uyandığımda saat 15.15’di. Bir otobüsle Hayber pazarına indim. Hiçbir şey alamadım. Saat 17.10’da İsmail’in evine geldim. O yoktu, Mevlevi de yoktu. Dr. Fazlı’ya gitmek için Mevlevi’nin gelmesi lazımdı. Ve ben güzergah konusunda hala kararsızdım. Hindistan’ı görmeli miydim, yoksa otobüsle Kvetta’ya geçip İran’a mı dönmeliydim? İsmail henüz dönmemişti. Girişteki çarpayiye oturdum. Kapıcı Salih geldi. Çarpayideki yastığı arkama koymak istedi. Fakat geçen gün küçük kızı onun başında birşeyler arıyordu. Bit olabilirdi ve yastığa yaslanmak istemiyorum. O da belinden rahatsızmış. Ben yastığın ona lazım olduğunu söyleyerek reddediyorum. İsmail geldi. Akşama misafiri gelecekmiş. ‘Evi bulabilirsen seni götüreyim.’ diyor. ‘Boşver Lahor’a gideyim.’ dedim. O sırada zil çaldı ve Kari geldi, çıktık. Eve vardık.

 

-Bu ev kira mı, onun mu?
-Satın aldı.

 

Şu gelen kadınlar hepsi Kabilli. Rabbani yoktu. Akşam namazı için camiye gittik. Güzel bir cami yapılmış. Dönünce bize caminin planlarını getirdiler. Kabil’e yapılacakmış. Rabbani’ye Osmanlı stili cami teklif ettim. ‘Çok iyi olur, fakat plan..’ dedi. ‘Planlarını size gönderirim.’ dedim.

 

Aslında Türkiye’deki hayırseverleri teşvik ederek Kabil’e bir cami yaptırabilirdik. Bu taraflarda öyle büyük camiler yoktur. Vedat Dalokay’ın planını yaptığı, İslamabad’daki Faysal Mescidi bölgenin en görkemlisi. Altı da İslami üniversite olarak kullanılıyor.

 

Akşam yemeğini yerken 8 kişi daha geldi. Onlar da hemen yemeğe çağrıldı. Ellerini yıkayıp geldiler. Yemeğe ilaveler yapıldı. Dr. Rabbani evden Pakistanca pişmiş köfte getirdi. Sütlaç da vardı, en önemlisi içinde kaşık da vardı. Kaşığın birine el koydum. Üzerimde bir kırgınlık olduğunu yemek yiyemememden anladım. Halbuki öğlen de bir şey yememiştim. Tedbir olarak bir aspirin içtim. Rabbani de elini pilava daldırdı. Gelenlerin hepsiyle ilgileniyordu. Hiç te bir bakan gibi değildi. Onun hiç unutmadığım bamya tarlasında tuvalete çöküşünü bir kere daha hatırladım. Çayları içtik. Hizmet edenlerden biri hiç sormadan yatak çarşaflarını serdi. Diğerleri namazı kılmamış, namaza çıktılar. Mevlevi’yle konuşan hizmet edenlerden birisi, ‘Bunların bazı hareketleri diğerlerinden daha kötü. Yalnız kaldıklarında açıktan karşı çıktıklarının daha kötüsünü yapıyorlar.’ dedi.

 

Onikiye doğru yattık. Fakat ne müthiş bir sivrisinek var. Uyandım, kaşındım, yer değiştirdim. Biraz sonra yine acıyla uyandım. Ellerim, kollarım, her tarafım sivrisinek ısırığı. BBC’nin Peştunca haber özetini dinleyen Mevlevi’nin morali bozuldu ve kapattı. Haberin orijinalliği yoktu, fakat kuzeyde Taliban’ın kalmadığını söyledi. O hala buna inanamıyordu. Peştunculuk ağır basıyor.

 

1 Haziran 1997

 

Sabah kahvaltı yaptık. Dr. Rabbani, ‘Yarın akşam gel. Öbür gün sabah özel arabayla Kabil’e göndereyim.’ dedi. ‘Bugün Pazar olduğu için kağıtları yarın düzeltiriz.’ dedi. Mevlevi’yle çıktık, o ‘Öğlen kampta olmalıyım.’ diyor. Ben de bulamadığım şehid Abdulhadi’nin babası ve kardeşi Ahmet’i görmek için tekrar Şamşatu’ya gitmeye karar verdim. Kamplara giden durağı geçtikten sonra indik. Mevlevi, ‘Konuşmaya dalmışım.’ diyor. Fakat o bunu ilk defa yapmıyor. Bir şeyle meşgul olunca yola çıktığı maksadını unutuyor. Ve Şamşatu otobüsüne bindim. Ev su deposuna yakındı ve kolayca bulabilecektim. Depoyu yardımcı nokta alarak indim. Oraya yürüdüm ve evi buldum. Pembeli bir kız çıktı. Dedeyi sordum, ‘içerde’ dedi. Sonra geldi. ‘Sen Türk müsün?’ diye sordu. ‘Evet’ dedim. Tekrar içeriye girdi. Sonra ‘Peşimden gel!’ dedi. İçeri girdim. Dede ayaktaydı, daha da yaşlanmıştı. Sarıldık.

 

İki oğlunu savaşta şehid vermiş, bir oğlunu da hükümet tutmuş ve bir daha haber çıkmamıştı. Üç şehid babasıydı o. Göz damarları da yüz derisi gibi kurumuş muydu?

 

Bir şehid babasının dediği gibi, ‘Şehid babası olmanın gururunu taşıyor ve ağlamıyorum. Fakat içim cayır cayır yanıyor’.

 

Bütün iyi dostlarım şehid oldu. Abdulhadi, Zahidşeyb, Zebiyullah Haşim...

 

Hırsızlar kalmıştı. Milletten zorla para pul alıp hırsızlık yapıyorlardı. Taliban gelince hırsızlar da kaçtı, iyi oldu. Millet evinde rahat uyuyor. Korkmadan bir yerden bir yere gidip gelebiliyor

Müseferet

Tahran’ın Güney Otobüs terminaline gideceğim.

Muhtaç Ağlatır

Aradan otuz sene geçmişti; onu unutmamıştım. Kaybolup gitmişti.

Allah taraftarı kurtarıcılar olmadıkça, fesatçılar

Gürcistan: 69 bin 700 km kare yüzölçümüne ve 5 milyon nüfusa sahip olan bu küçük ülkenin,...

İslam'da şiddet

Evet, İran devrimiyle hızlanan bir süreç var.

Şehadet en karlı alış veriş arkadaşlar; canı verip

Sonradan kendisi de bir alçağın en az on kurşununa hedef olan Hayati ÜSTÜN, İstanbul'dan telefon ediyor.

Cihad ve Şehadet (Selami Yurdan)

İhtiyar delikanlı: Yaşlanan bedenine karşın, yaşlanmayan gözlerinden yiğitlik kıvılcımları saçan Ferman ağabey

Yorulmuş adamlarla yola çıkmak

Hep zaafiyet içinde yüzmeyi nasip ediyor.

Her dağ kekik kokmaz

Gecikiyor dostların kalbine.....

Üsküp'ün gülleri susuz kalmasın.. -3-

Akşam namazından sonra beş araçla programın yapılacağı Kumanova'nın banliyösündeki Likova'ya doğru yola çıktık.

Üsküp'ün gülleri susuz kalmasın.. -2-

Makedon hükümeti, batıdaki dağın ucuna 70 metre yüksekliğinde bir haç dikmiş.

Üsküp'ün gülleri susuz kalmasın.. -1-

Makedonyalı Müslümanlar 2005 yılını bitirirken Osmanlı ulemasının son temsilcisi İdris İdrisi Hoca Efendiyi kaybetti.

Akşamki konuşma gençlerin çok hoşuna gitmiş..

Reyyan'la beraber otobüsle Recklinghausen'e gittik. Oradan 11'de ICE'ye bindik.

Bu kadar kendiliğinden gözyaşım ilk defa akıyordu

Akşam Ahmet gelip aldı. Sonra eşi, oğlu Musab ve kızı Halenur'u da alıp Bochum'a gittik.

Son başladığım öykü aklıma gelince duygulandım

Akşam Ahmet gelip aldı, ailece ona başsağlığına gittik. Yan komşu Karslı inşaatçı da geldi. Sivas iki yıllık mezunuymuş.

Berlin'de akşam iyi kar yağmıştı, şimdiyse başlayan yağmur karı eritiyordu

Saat 12'de Musab geldi. Emine hanım Bilefeld'e gidecekmiş. 'Almaya gelmesinler, seni giderken biz bırakalım.' dedim.

Priştina'nın en genç imamı ve gençlerle ilgilenen

Faik'in börekçi dükkanı varmış, oraya gidiyoruz. Hüsameddin'e telefon ettik. Bir saat önce eve gelmiş.

Alman misyonerler bölgede çalışmak için 20...

Priştina, 200 bin nufuslu bir şehir. Onüç cami var. İmam-Hatib okulu, İlahiyat Fakültesi dört senedir eğitim hizmeti veriyor.

Zerre kadar hayrın da, zerre kadar şerrin de karşı

Gayrimüslimlerin anlattığına karşılık üzerine gitmeliyiz. Teknolojinin ve iletişimin hızlandığı bu zamanda bu fırsatları iyi değerlendirip

Balkanlardaki ve Türkiye'deki Müslümanların ilişkileri

İçerdeki bilgisayarlar okulun, orada yer olmadığı için burada duruyor.

İttifaklar arasındaki fark

Cahiliye dönemi ittifakları, zalim de olsa, mazlum da olsa, saldırgan da olsa, saldırıya uğrayan da olsa

Taklit ve farklılığı öne çıkaran ırkçılık

Taklit, 'öteki'ni kalıp yargılarla anlamanın bir biçimidir. Taklit, sömürgeci iktidarın ve bilginin anlaşılması en zor

Berlin duvarı yıkıldı, bu ülkede başka duvarlar örülüyordu

Bizler bugün bu salonda bir kader buluşmasında biraradayız.

Kudüs'e sahip çıkmak..

İsrail'in ve dünya siyonizminin desteği ortadayken İslam dünyasının ilgisi sadece toplantılar, tel'inler bazında kalmamalı.

Beytül Mukaddes: Mukaddes ev, Kudüs..

Siyonistlerin göz yumulan bir biçimde bazan Lübnan'a, bazan Gazze'ye saldırısının şaşırtmaca bir amacı vardır...

Bir türküye ne dertler, ne hasretler yüklenir..

Berlin'e doğru hızla giden taksinin camına başımı dayamış, engin yeşillikleri seyrederken kendime sorduğum bir soru

Korku üzerine kurulu bir gelenek

Heredot'tan Pliny'e, Aziz Augustine'den Kolomb'a, açıkçası bütün Avrupa'dan bugünkü ABD'ye kadar...

ABD emperyalizmine karşı mücadele artarak devam...

Bugün burada kitaplardan derlenen bilgiler aktarılmayacak.

Bir zeka özürlüler var içimizde, bir de alçaklar...

Bir dizgici anısı dinlemiştim. Daha çok okumak için bir yayınevine giriyor, okuyor, okuyor.

Keşmir deprem yardımı

Arazideki ekiplerin hepsini topladık. Gori köyünden dağlara doğru giden yol üzerine, dükkanların alt tarafına üç çadır kuruldu.

Hakiki müminin yeri..

Hareket: Bir cismin durumunun ve yerinin değişmesi, devinim. Vücutu oynatma, kıpırdatma veya kımıldatma.

Alçakça propagandalar..

Dünyada başka yerlere yerleştirilen milyonlarca mülteci varken Filistinlilerin bunu anlamayıp...

Ey çağlar boyunca dost ve bir kaldıklarımız!

19 Mayıs 1901'de Siyonizmin birleştirici babası Theodor Herzl, Sultan Abdulhamid Han'ın huzurundadır.

Yolculuk -III-

Otelin lobisi aynı zamanda lokanta ve çayhaneydi. Pakistanlı önce tek kişilik odasını tuttu.

Yolculuk -II-

Yemek yer misin, Muhammed? - Hayır, ağabey. Zahedan'a ne zaman varırız?....

Yolculuk -I-

Tahran'ın Güney Otobüs Terminaline gideceğim. Meydan-ı İmam Humeyni'yi batı yönünden Tophane tarafına koşar adım geçtim.

Otuzuncu yılında İran İnkılabını değerlendirmek

İran devrim kitabını iyi okursak, iki şey dağ gibi dikilir karşımıza:

İRAN – Güneybatı Asya Ülkesi

Yirminci yüzyıl itibariyle petrol ve doğalgaz zengini bir ülke...

Hatemi'nin Cumhurbaşkanlığı seçimi

Peygamberler hata yapınca uyarılmışlardı. İnsanlar ise emredildikleri ve nehyedildiklerini bilirlerse...

Afganistan'a gidince köyüme gitmiş gibi rahatlıyo

Kararını vermişti, gidecekti. Önce İsmail'in evine gidip taziye ziyareti yapacaktı. Yapabilecek miydi?

Afiganistan

Afganistan halkının İslam'a bağlılığı ve İslami endişeleri tartışma kabul etmez bir gerçek.

İslam bütün bir yaşam tarzıdır

İslam yaşadığımız zamanda dünyanın en faal gücüdür. Yirminci yy.ın zarları Müslümanlar üzerine atıldı.

Cihad İslam'ın hiç solmayan bir gülü, bir gücü...

Biz bu akşam burada hayatlarını, insanlık tarihi boyunca bir kere yaşanan insan hayatını Allah...

İHH, Afganistan-Celalabad-Gazne

İHH, Afganistan'da yıllardır faaliyetini sürdürüyor. Bu seneki Kurbanda bir ekip daha ilave edildi

Cihad ve Şehadet İslam'ın hiç solmayan iki çiçeği

1552, Rus Çarı zalim İvan'ın Kazan Hanlığını yakıp yıktığı tarihtir. Bu günün anısına da Kızıl Meydan'daki St. ...

Ben Afganistan'a sevdalıydım, ilgiliydim

Bir kenara oturup ekmek yanına birer meyve suyu içtik. Sonra 83 numara geldi.

‘Bu sınırlar şeytanın çizgileridir’

Yol eski toz ve topraklı yol değil. Yeni yapılmış ve çok güzel asfaltlanmış...

Karayoluyla kaç bin km yol yapacağım, kaç değişik...

Ha bugün ha yarın derken yine tası tarağı topladım. Dadaş Seyahat niçin bir kalır.

Bütün iyi dostlarım şehid oldu!

Dr. Rabbaniyle vedalaştık. ‘Yarın akşam buraya gel seni gönderelim. Kabil’in son durumunu mutlaka görmelisin...

İslam’da Cihad vardır, siyasette koltuk vardır

24 Mayıs 1995, saat 15:10’da Afganistan Cumhurbaşkanı Prof. Burhaneddin Rabbani ile görüşmeye alındım

Kabil’de geziyorum, her yer yıkılmış ve yakılmış!

Celalabad’a döndük. Emanullah geldi. Marufların Peşaver’de olduğunu ve görüştüğünü söyledi.

Seyyid Abdullah Nuri - Ayak izleriniz bile kalmadı

Kabil’i seyrediyorum. İşte merkezi şehir önümde uzanıyor. Bütün güzelliğiyle demeli miyim bilmiyorum.

Tacikistan’da 100 bin masum müslüman halk şehid ed

1991 yılında Sovyetler dağılınca bütün bağlı cumhuriyetler bağımsızlıklarını ilan ettiler.

Birileri bir yere oturunca sürekli iç düşman humma

Bundan sonrası için ne düşünüyorsunuz?

Taliban, İtalya’nın Senusileri gibi, Müslüman ama

Cümbüş’te üç kuvvet vardı: 1- Cihadiler; dışarıyla alakası yok. 2- Pehlivanlar; (milisler) eski Necib’in...

‘Sakal, sarık mecburi, kadınlar sokağa çıkamaz. İs

Pazar; Erzurum garajı eski yerine yeniden yapılmış. Selami’yi tekrar aradım. Necmeddin’le geldiler.

Şu kuruyan güllere bak! Kuruyan gençlerimiz gibi.

Gece saat 03:30’da uyandım. Ezan okunuyordu. Namazı kıldım, uyuyamıyorum.

Afgan cihadına katılmak için bu yol en önemli geçi

İstanbul’dan karayoluyla yola çıktığınızda, dört bin üç yüz km. sonra çöllerle kaplı Belucistan’a ulaşırsınız...

Geleceğin en büyük çöl savaşları burada yaşanabili

İran’ın güneydoğusuna, Afganistan’ın güneybatısına ve Pakistan’ın batısına düşen, 2,5 milyonu İran’da...

Amsterdam’da açan çiçek

Gönlümde bir kıymet dairem var. Bunu açıklamalı mıydım? Evet bunu açıklamalıyım ki, anlatacağım anlamlansın diyorum...

Gezi notları arasında iki şiiri

Bırak git meydanları,Vur beni!

Bizim diyarımız! Osmanlı yetimi

Saat 12’de İHH’dan minibüsle havaalanına çıktık. Üsküp’e Yakup Hoca’nın vefatı için taziyeye gideceğiz.

Yirmi günde sanki 20 yıllık bir dostluk bağı oluşt

Kampa döndüğümüzde saat iki olmuştu. Halit, ‘Mecir bekliyor, taziyeye geç kalıyormuşuz’.

‘Mücadelenin uykuya dalmaması önemliydi’

Taksiciler yapıştı. Hayır dedim. Biri inat etti. Araba gelecek desem de aldırmıyordu.

‘Eyvah! Afganistan ırk savaşlarına doğru ...’

İkindide camiye gittik. Çıkışta Muallimin müdürlüğünü yaptığı okulu gezdim. Beşyüz öğrencileri varmış.

‘Karın çığa dönmesi gibi insanoğluna ihtiyarlık ç

Hastahanedeki hasta ve yakınlarının hemen tamamı Afganlıydı. İsmail, Hanif’i aramıştı.

Peşaver 5-7 Aralık 2005 ‘Emini sen büyük adamsın!

Vakit geç oluyordu. Taş pazarına gidecektik. Recep ve Halit acil alışveriş yapıp geri dönecekti...

Keşmir – 29 Kasım 2005 Peşaver’e yolculuk

Geriye 300 battaniye vereceğimiz kalmıştı. Depoya gelen battaniyelerden 180’ini yükleyip götürdük...

Keşmir – 27 Kasım 2005

Çadırların dikiş yerlerinden su damlamaya başladı. Battaniyenin baş tarafı sırıl sıklam olmuştu...

Keşmir – 26 Kasım 2005

Sabah namazında hava daha soğuktu. Namazı kılıp yataktaki sıcaklığımızın içine yeniden gömüldük...

Keşmir – 25 Kasım 2005

Pakistan elektrik kurumu elemanları geldi. Huzeyfe’nin yerleştirdiği ana panodan kampa yeni hat çekmeye başladılar...

Keşmir – 10 Kasım 2005

Akşam saat 19, İstanbul-Karaçi uçağı için havaalanındayız...

Afganistan’daki son seçimler üzerine...

Afganistan’ın işgal gücü, seçimlerde hile olduğunu ısbatladı ve seçimler ikinci tura kaldı. Bu seçimlerde de hile var diye yazmadım.

Amerika Afganistan’da gerçekten savaşıyor mu?

Hayır, ABD Afganistan’da bir kurnazlık oyunu sergiliyor. Evet, çatışmalar var, kayıplar var...

Merkel’in Dışa Vurduğu İsrail Baklası

Alman ve İsrail kabinesi ikinci ortak toplantısını Berlin'de yaptı. Birincisini Kudüs'te yapmıştı...

Werden die Bomben die in Kabul explodieren Merkel

So wie ich daran glaube, dass der Angriff auf die Twintowers am 11. September 2001...

Kabil’de patlayan bombalar Merkel’i kurtaracak mı?

11 Eylül 2001'de İkiz kulelere yapılan saldırıyı el-Kaide diye çıkartma bir örgütün yapamayacağına inandığım gibi...

Swat Tahrik-i Taliban'ı ve Pakistan'ın Durand Hatt

2006 'nın Kasım ayında Kabil'deydim...

Pakistana Sahip Çıkalım

ABD-Ingiliz Orta Şark Kumpanyası bütün dünyayı parmağına taktı oynatıyor...

Çanakkale Onurlu Bir Bitişin Savaşı

Çanakkale savaşı, sonradan ortaya çıkan sonucuyla Osmanlı devletinin bittiği savaştır.

YENİ TOM AMCA: Barack Hüseyin Obama

İktidardasın Tom Amca. ABD başkanlığın kutlu olsun.

Sözünde duran bir yiğit daha Rabbine döndü.

Bir garip ölmüş diyeler. Üç günden sonra duyalar...

Siyonist israil Devletinin Gerçeğini Kavramak

19 Mayıs 1901'de Siyonizmin birleştirici babası Thedor HERZL, Sultan Abdülhamid'in huzurundadır.

İsrail döktüğü kadar kan ödeyecek, ektiği kadar ki

1979'un 27 Aralık gecesi SSCB'nin kızıl ordusu, Afganistan'a girmişti. Görkemli, techizatlı, dünyayı korkudan titreten kızılordu ...

Mekke ve Kabeye Sahip Çıkalım

Doğudan, batıdan, kuzeyden güneyden her renkten , her dilden , her ırktan Müminlerin aşkla, vecdle...

Türkiye’de Ramazan Notları

Bütün kürreyi arzda yaşayan Müslümanları bugün heyecan dalgası sarmış durumda.

Gürcistan’da Nataşa sahne aldı

GÜRCİSTAN: 69.700 km. kare yüzölçüme, beş milyon nüfusa sahip olan bu küçük ülkenin...

Demir Döğenlerin Meydanından İki Demirci

Yılmaz ÖZTUNA: “Türkiye Gazetesi” nasıl bir gazete? sorusunun cevabını vermek çok zordur...

Şu Çılgın Türkler

Ankara kökenli bir kitap “Şu Çılgın Türkler”.

Güzel adam Erdem Bayazıt

Yedi güzel adamın dalından bir yaprak daha düştü toprağa

Pakistan’da Oynanan Oyun

Bu yazıyı tasarlarken Pakistan’ın başında dolaşan sosyal ve siyasal desiseleri düşününce PAK-İSTAN hayalini kuran...

Misyonerlerin Kandahar Gösterisi

19 Temmuzda 23 Güney Koreli Güney Afganistan'da, Taliban tarafından tutuklanmıştı.

Mine, Time’a Kapak Olunca

Time dergisi başörtülü İHH gönüllüsü Mine KARAKAŞ'ın resmini kapağına basarak "Türkiye'nin ikilemi" başlığıyla vermiş.

Kabil’den Celalabad’a Afganistan

Kabil’e kar inmemiş fakat soğuk inmiş, yağan yağmurdan her taraf çamur içinde.

İsmail Kahraman, İslamcılık ve MTTB

16 Aralık 2006’da MTTB’nin (Milli Türk Talebe Birliği) kuruluşunun yeniden ilan edildiğini gazetelerden okuduk. CHP’li Yüksel Çengel, 46. dönem MTTB Genel Başkanı. Milliyetçi Rasim Cinisli 47. dönem MTTB Genel Başkanı. İsmail Kahraman 48. dönem genel...

Şeytan Üçgeni

Bugün Terörizmin tarifi ABD’nin keyfine ve uzmanlık alanına bırakıldı.

Orada bir yer var dağlar başında - KEŞMİR -3-

Yeni gün için programimizi yapmistik...

Orada bir yer var dağlar başında - KEŞMİR -2-

Sabah namazini kildik, yeni gün için bize gösterilen çadirda istirahate çekildik...

Orada bir yer var dağlar başında - KEŞMİR -1-

AZAD Keşmir, Jammu ve Makbuza Keşmir denilen 222,236 km2 lik yüzölçüme sahip...

ABD Kaybetti; Insanliga Kaybettirdi

ABD günden güne kaybeden bir ülke. ABD´ye duyulan nefretin ölcüsü yoktur.

Türkmenbaşı'nın ardından

21 Aralk perşembe sabahı haberlerinde; hazar denizinin doğu yakasına düşen bir batı Orta Asya devleti olan Türkmenistan Devlet baskani ya da Türkmenistan Diktatörü S.Murat Türkmenbaşının öldüğü haberini duydum

Cihaddan Sonra

Bir önceki gece paralı askerlerle çatışmadan dönmüştük. Kaybettiğimiz grubu bulabilmek için yorgunluğun üstüne ...

Kabil’de patlayan bombalar Merkel’i kurtaracak mı?

11 Eylül 2001'de İkiz kulelere yapılan saldırıyı el-Kaide diye çıkartma bir örgütün yapamayacağına inan...

ABD’nin İşgal Mantığı

Müslümanlarin kendi hayatlarini iyilestirici her türlü isteklerinde elde ettikleri her türlü basarinin karsisina ezici ve yikici bir biçimde dikildigini görüyoruz.

Afganistan’ı unuttuk mu?

Az tirajlı bir gazetede küçük bir iç sayfa haberine göre Afganistan’ın güneyinde...

Ziyaretçi Defteri
Yükleniyor
Yükleniyor...