x

Dünyayı Kuşatan Yüreğin Anısına

Mucip ULUDAĞ

En Yüksek Kariyer Kulluktur

Her insanın belirli düzeyde bir kariyer hikayesi vardır. Bu hikâye bazen başarılarla doludur bazen de başarısızlıklarla. Aslında önemli olan bu basamakların hangi amaç için kat edildiğidir. Bahattin Yıldız kariyerini Allah'a kullukta yapmıştı.! 

Bahattin abi İzmir'de moderniteye boyun eğmeyerek aykırı yaşayan, mücahit, muvahhit, çilekeş bir derviş gibi yaşıyordu. Soru soran, sorgulayan, yeri geldiğinde “bi dakika arkadaşlar” deyip itiraz eden, insanın halinden anlayabilen; en önemlisi de insan yetiştirme gayretinde olan biriydi. 

Herkes rüzgârsız fırtınasız bir deniz isterken, O, fırtınalı çileli bir hayat peşindeydi.

Bahattin ağabey ile tanışmamız Fatih İnce hocamızın Üçyol'daki karate salonunda, daha sonra da Akevler ‘de aynı muhitte oturmamız vesilesi ile olmuştur. İki oğlu Mustafa Zahit ve Enes’in karate hocalığını ben yaptım, çok yeteneklilerdi Bahattin ağabey çocukların antrenmanlarını izlemek için spor salonumuzu ziyarete geldiği bir günde ben Milli Sporcu olarak Balkan Karate Şampiyonasına hazırlanıyordum. 

İdman sonrası ayaküstü çay içip birlikte sohbet ederken elini omuzuma atmıştı ve “bak aslanım! Sen gayretle sabırla çalış inan ki bir gün gelecek, dünyayı sen dize getireceksin” diyerek beni motive ediyor ve bana özgüven aşılıyordu. Hatta sözlerini her salona geldiğinde yineliyor, motivasyonumu arttırıp idealize ediyor ve bana çok büyük hedefler gösteriyordu. 

Bir defasında Balkan Şampiyonasına hazırlanırken; “bak aslanım sen herkese yenilebilirsin ama Yunanlıya asla! Yunanlıyı devireceksin, onu yenmeden memlekete gelmeyeceksin” demişti. Tevafuk bende o şampiyonada rakiplerimi yenmiş Yunanlı sporcu ile finale kalmıştım. 

Bahattin ağabeyin sözleri o an gözümün önüne geldi ve bir anda manevi doping etkisi yarattı, finalde Yunanlı sporcuya fark atarak yenmiştim ve tüm dünyaya İstiklal Marşını dinletmek nasip olmuştu.

Bahattin Yıldız, sporcuyu ve spor yapmayı çok severdi. Kendisi de lise yıllarında okul güreş takımında yer almıştı. Atletizm ve koşu yapardı. Erzurum’da okuduğu yıllarda kayak sporu ile de ilgilenmişti. Hicret’in 1400. Yıldönümünde Erzurum’dan Kayseri’ye kadar “Hicret Koşusuna” katılmıştı.  

Her fırsatta bir vesile ile hareket halinde olmamız, sosyal olmamız, sağlıklı ve zinde kalmamız için hepimizi dağ yürüyüşleri yapmaya teşvik ederdi. 

Bahattin abi ile bir defasında sabah namazından sonra Balçova Terapi ormanında yürüyüşe çıktığımızda genç bir delikanlıydım. Öğlen olmuştu, biz de hala dağlarda yürüyorduk. Açlıktan kırılmıştım, zirveye yakın bir mevkide mola verdik kendisi kenardan kuzu kulak toplayarak bizlere ikram etmiş zorlu hayat şartlarında tabiattan nasıl faydalanacağımızı bizlere O öğretmişti.

Bahattin Yıldız kulluk görevini yapıp gitti; şimdi Onun bayrağı bıraktığı yerden yükü omuzlayacak olan davetçi kardeşlerine bizlerden SELAM olsun.

Mucip ULUDAĞ
İzmir

Bu yazı bahattinyildiz.com için kaleme alınmıştır. Yayın Tarihi: 02.04.2021

Halit DİNDAR

Bahattin Abi

Ahmet AKYAZ

1991’de İzmir’e öğrenci olarak geldiğimde tanıdım Bahattin Yıldız abiyi

Mucip ULUDAĞ

En Yüksek Kariyer Kulluktur

Kenan GÜNEŞ

Bahattin Yıldız, Tanışmamız ve beraberliğimiz

Aytekin Aytaç

Selamlar Şehitler Bahattin Yıldızı

Yüksel ÖZKARTAL

Hayatlara Yön Veren İnsan Bahaddin Yıldız

Halil BEKTAŞ

Cennete Giden Yol Bahattin Yıldız

Hüseyin DURSUN

Şehadete Kara Sevda İle Sevdalı Topraklarda Kavuşan Adam

Mehdi DÜLGER

Bahattin Ağabey

Recep YILMAZ

Tarife Sığmayan Adam Bahattin Yıldız

Lokman ACAR

Bahattin YILDIZ

Raşit EKİCİ

Bahattin YILDIZ Abiden Kalan Kısa Hatıralar

Elvan MUTLU

Modern Çağın Rol Modeli Bahattin YILDIZ

Abdülkadir SEVEN

Yolun Yolumuz Bahattin Ağabey

Erkan Erdemir

Bahattin Yıldız Okuma ve Yazmaya Teşvik Ederdi

Mehmet Akif VURAL

Namaz kılmaya yeni başlamıştım.

Dr. Osman Yaşar Öz

Bahattin ile son görüşmemizi

Rifat TÜRKSARSLAN

Bahattin YILDIZ Abi

Nazım BARDAKÇI

Bahattin Abi

Enes SİVARİ

Bahattin Abiyle Muhabbet

Cemal ARSLAN

Bahattin Abimiz

Alim YILMAZ

Şehid Bahattin YILDIZ Abiyi Rahmetle Anıyorum

Hamza ARAS

Bahattin Yıldız ile Anılarımız

Sadık TORUN

Bahattin Ağabey

Mustafa KARATAŞ

O Bizim Hayat Öğretmenimizdi

Uğur BAYRAK

Binlerce YILDIZ'dan Biri Olmak

Muhammet EMEK

Bir Şehidin Ardından

Selami ALDEMİR

Vay be Bahattin Abi

Ziyaretçi Defteri
Yükleniyor
Yükleniyor...