x

Dünyayı Kuşatan Yüreğin Anısına

Güllerin Vedası

Bahattin YILDIZ’ın kaleme aldığı Güllerin Vedası, yetmişli yıllardan günümüze Türkiye bahçesinde yetişen gülleri hikaye eden bir eser. Yüreklerinizde yetiştirdiğiniz güllerden, sizin bahçenizden söz ediyor. Güllerin Vedası, okuyucuyu bu bahçeden veda eden gül olmaya imrendiriyor.

Bir döneme tanıklık eden bu belgesel nitelikteki hikayelerin sayfaları arasına tanıdık isimleri bulmanın heyecanıyla dalıyoruz. Solmayacak güllerin hikayesi sarıp sarmalıyor bizi.

Ölümü öldürmek isteyenlerin,  gözyaşlarını tutamayarak bir  solukta okuyabileceği bir eser.  Eser, dokuz ayrı bölümden oluşuyor. Her bölümde yaşananlar ortaya konmuş. Türkiye’de, Bosna’da, Afganistan’da, Tacikistan’da yaşanan acı fakat bir o kadar da gerçek tablolar bütün canlılığıyla ve akıcılığıyla karşımıza geliyor.

Güllerin Vedası, veda edenlerden değil, aslında büyük bir kavuşmadan söz ediyor. Tacettinlerden, Metinlerden, Bilallerden, Fuatlardan, Selamilerden bahsediyor bizlere. Burada konu edilen vedalaşma bildiğimiz vedalaşmalardan biraz farklı. Çünkü veda edenler hüzünlüdür, oysa burada veda eden güller can verince bir tebessümdür alıyor simalarını.”Onlar gittiler, giderken bir muştu gibiydiler” dizelerini hatırlatıyor bizlere.

Soylu bir kavgaya doğup, cenneti bedelsiz düşlemeyenlerin bitmeyen vedaları. Hiç solmayacak güllerin vuslatı. Güllerin Vedası’nda anlatılıyor.

Kendini gül yetiştirmeye adamış bir insan olan Bahattin Yıldız’a teşekkür ediyor, eline sağlık diyoruz.

Karda Ayak İzleri

Gençliği İslam coğrafyasında cepheden cepheye heyecan taşımakla geçen Bahattin YILDIZ, bu dönemlerden bir kesiti “Karda Ayak İzleri”yle gündeme getiriyor.

Cihad Günlüğü

“Afganistan’ın bağrına birer lale olarak diktiğimiz Bilal Yaldızcı ve Tekiner Tayfur’un aziz hatırasına…” ithaf edilen kitap, bizzat Afgan cihadının içinde yer alan Abdülhamid Muhaciri’nin...

Kar Çiçeği

“Kasım ayından sonra beyaz karın düştüğü, kara kışın başladığı, hayatın bir başka yaşandığı; karın, buzun, soğuğun işgal ettiği şehirdir Erzurum.

Güllerin Vedası

Bahattin YILDIZ’ın kaleme aldığı “Güllerin Vedası“, yetmişli yıllardan günümüze Türkiye bahçesinde yetişen gülleri hikaye eden bir eser.

Ziyaretçi Defteri
Yükleniyor
Yükleniyor...