x

Dünyayı Kuşatan Yüreğin Anısına

Atasoy MÜFTÜOĞLU ile Kısa Kısa

 

Atasoy MÜFTÜOĞLU'nun Gözünden Bahattin YILDIZ

Ümmet Adamı

 

Bahattin Yıldız, dostları için yorgunluk nedir bilmeyen, onları ziyaret etmeyi ihmal etmeyen güzel bir insandı. Birçok dostu, Onu görmek istediği zaman Bahattin mutlaka yanlarında olurdu. Eğer katılamıyorsa telefonla da olsa sevinç veya üzüntüsüne ortak olmaya gayret ederdi. Bahattin Yıldız’ı inşaatlarda görmeye alışık olan biz dostlarıyla buluşma yeri veya birçoğuyla tanışma yeri inşaatların çatıları olmuştu. Bu dostlarından birisi de Yazar Atasoy Müftüoğlu’dur. Salgın nedeniyle telefonla görüşerek, bu dostluk hikâyesinin küçük bir bölümünü sizler için kaleme aldık.

“Bahattin Yıldız’la görüşmemiz yıllar önce olmuştu. Eskişehir’de, çatı işleri yapan birisi olarak seminer programına gelmişti. İlk tanıştığımız günden itibaren, büyük bir tevazu ve samimiyet sahibi olduğuna şahit olmuştum. Ümmet coğrafyasına dönük geniş bir ufku ve ilgi alanı vardı. Her konuşmaya başladığımızda ümmet coğrafyasının sorunlarına çözüm önerileriyle konuşmamız devam ediyordu. Bugünün gençlerine hitap eden en kıymetli özelliği ise, Safiyet sahibi, maskesi olmayan model bir kişiliği vardı. Hayatını gençleri yetiştirmeye adamış, onlarla aynı dili konuşan ve aynı hayatı yaşayan bir değerdi. Hayatının anlamını gençlere atfetmişti. Popülist bir dili kullanmak yerine, gençlerin dilini kullanmayı tercih ederdi. Müstağni bir tavırla analitik bir zekayla Ümmet adamı duruşunu hiç değiştirmedi. Bu duruşuyla hayatını devam ettirdi. 

Ahlaki tevazuluğu olan “Ümmet Adamı” olarak Rabbine kavuştu.”

Herhalde bir insanı en iyi tanıyabileceğimiz yer, dostlarının sözleri olmalı! Her ortamda muhabbetini gençlerin yetiştirilmesi üzerine, ümmet toprakları üzerine yoğunlaştıran Bahattin abi, bu güne dair önümüzde bir model olarak duruyor. Bize düşen istikametimizi, Allah rızası olarak belirleyerek yol yürümek olmalı. 
Hoda Hafız biredarani mücahidan!
 

Reşad BAŞER

Yayın Tarihi: 05.02.2021

Bu yazı bahattinyildiz.com için kaleme alınmıştır.

 

DİĞER YAZILAR

 

 

Ahmet MERCAN ile Kısa Kısa

İzhar sahibi bir şehit Bahattin Yıldız

Atasoy MÜFTÜOĞLU ile Kısa Kısa
Röportaj

Reşad BAŞER ile Kısa Kısa

Rol – Model olarak Bahattin YILDIZ

Ziyaretçi Defteri
Yükleniyor
Yükleniyor...