x

Dünyayı Kuşatan Yüreğin Anısına

Ahmet MERCAN ile Kısa Kısa

 

Ahmet MERCAN'ın Gözünden Bahattin YILDIZ

İzhar sahibi bir şehit Bahattin Yıldız

 

    Bahattin Yıldız’ın dostlarının gözünden özelde gençlerle, genelde ise çevresiyle iletişimini konuşmaya devam ediyoruz. Ahmet Mercan’ın gözüyle değerlendirmeye gayret edeceğiz. 

    “Hayatını Almanya’dan İzmir’e, Erzurum’dan İstanbul’a ve yeryüzünün tüm mazlum coğrafyalarına hizmet etmeye adamış birisiydi. İzhar anlayışıyla insanların yanında olmayı ve ihtiyaçlarını gidermeyi öncelerdi. Hizmet eder, iyilikler inşa ederken, boş işlerden de uzak dururdu. Gönlünden geçen, iyilik ve Salih amelleri ile bu dünyadan göçtü gitti! Ve bu ölüm şekli Bahattin’e büyük bir ödül gibiydi. Modern çağda dünyanın neresinde olursa olsun, acil ihtiyacı olan herkesi görüp ona yardımcı olmaya ve bu çalışmalarda herkese öncülük etmeye çalışırdı. Doğru bildiği yolda yılmadan, geri durmadan mücadelesine devam etti.” Bahattin abinin hayatını tanımlamayı dostlarının gözüyle yaparken, her dostunun ayrı bir özelliğini öne çıkardığına şahit oluyoruz. İzhar özelliği toplum olarak unutmaya yüz tuttuğumuz değerlerimizden sadece birisi olarak önümüzde duruyor. Bugün her zamankinden daha fazla paylaşmaya, yardımlaşmaya ihtiyacımızın olduğunu yaşayarak görüyoruz. Dünyayı iyileştirmeye, onlarca Bahattin Yıldız yetiştirerek, her zamankinden daha fazla gayret etmeliyiz. Ahmet Mercan, hayatını gençlerin ve toplumun yetişmesine adayan Bahattin Yıldız’ı tanımlarken, en temel özelliği olarak; ‘mazlumların gören gözü işiten kulağı olduğunu’ belirterek, bu kutlu yürüyüşü şehadetle taçlandırıldı. Diye tamamladı.’ 

    Bizlere de, yeniden izhar yürekli yeni Bahattin Yıldızlar yetiştirmek düşüyor. Bir gençliğin inşası için durmadan, yılmadan, yıkılmadan yol almalıyız. Bahattin Yıldız’ın Bizim Çocuklar diyerek kol kanat gerdiği gençler, artık sorumluluk sahibi bireyler olarak toplumun içinde değer bulup, değer katmaya devam ediyor. Öğrenci evleri yetim kaldı! Bir akşam saatinde öğrenci evininin kapısı çalındığında, ‘muhabbete geldim’ diyecek yeni ağabeyler arıyor.
 

Reşad BAŞER

Yayın Tarihi: 05.03.2021

Bu yazı bahattinyildiz.com için kaleme alınmıştır.

 

DİĞER YAZILAR

 

 

Hayrullah KÜÇÜKAYTEKİN ile Kısa Kısa

Z kuşağını yıllar öncesinden ön görerek...

Ahmet MERCAN ile Kısa Kısa

İzhar sahibi bir şehit Bahattin Yıldız

Atasoy MÜFTÜOĞLU ile Kısa Kısa
Röportaj

Reşad BAŞER ile Kısa Kısa

Rol – Model olarak Bahattin YILDIZ

Ziyaretçi Defteri
Yükleniyor
Yükleniyor...