x

Dünyayı Kuşatan Yüreğin Anısına

Erdem Köroğlu ve Bahattin Yıldız Anadolu Lisesi

Yollarımız Bahattin Yıldız ağabeyle o bu dünyadan göçüp gittikten sonra kesişti. Yaşarken tanımadığıma çok hayıflandığım biri rahmetli Bahattin Yıldız ağabey. Tanımayı çok isterdim hakkında onca öğrendiklerimden sonra.

Dünyanın dört bir yanına da gitse elinde bir poşetten fazlası olmayan; nerde bir zulüm görse kalbiyle buğzetmekle kalmayıp elini uzatan; cihattan geri durmayan;  neredeyse her memlekette bir irtibatı olup oraya gideni selamsız göndermeyen; Müslümanı Müslümanla hemdem etmek için boğuşan; hayatını vakfeden bir vakıf adamı. Nasıl yaşadıysa öyle can vermiş biri; Afganistan'daki yetimlere yardım seferine çıkmışken ömrünü adadıklarının yolunda. 

Hayatı, yaşadıkları, örnekliği aslında büyük bir yük yükledi onun ismi verilen bir okulun yöneticiliğini yaparken bana. Onun ismini; okullarının armalarında taşıyan öğrencilere anlatmak, tanıtmak hep önceliklerimizden oldu. Öğrencilerimiz de onu görmeden çok sevdiler. Onu görmeseler de hayatına şahitlik edenlerden dinlemek hep ilgilerini çekti. Gençlerimizi de #bahattinyıldızıntalebeleri olarak andık hep.

Okulumuzdaki güzelliklerde rahmetlinin bereketini, maneviyatını hem hissettik hem de eş dosttan işittik. Hatalarımızla, noksanlarımızla da kemiklerini sızlatma korkusu da hep bizimle oldu. Rabbim nasip eder de bizlere ahirette güzellikler bahşederse Bahattin Yıldız ağabeyle buluşursak yüzüm ak bir şekilde "Ağabey, umarım adını hakkıyla temsil etmişizdir." sözcüklerini söyleyebilmek en büyük arzularımdan. 

Ne mutlu ki hasbelkader, onun ismini taşıyan bir okulda görev yapmak nasip oldu. Mekânı cennet pür û nur ola.

Erdem Köroğlu
Bahattin Yıldız Anadolu Lisesi Müdürü

Bu yazı bahattinyildiz.com için kaleme alınmıştır. Yayın tarihi: 28.12.2020

Ziyaretçi Defteri
Yükleniyor
Yükleniyor...